Etiket

Etiket, bir ürünün üretildiği firmaya ait iletişim bilgilerinin olduğu kendinden yapışkanlı baskılı materyallerdir. kapatıcı, barkodlu, fiyat etiketi, şeffaf ve içten yapışmalı olarak çok fazla çeşidi vardır.
Etiket ve sticker ile firmanızın aynı zamanda reklamınıda yaparsınız. etiket baskısı için kuşe kağıt veya 1.hamur kağıt serigraf baskı veya ofset baskı olarak baslımaktadır. Damla etiket yani yapışmayan etiketler, bir zemine yapışkanla tutturularak kullanılan etiketlerdir. Kağıt etiketler, ise dış ortamda kullanılması tavsiye edilmeyen etiketlerdir. Kapalı ve güneş almayan yerlerde kullanılmaktadır.

kuşe kağıt kullanılarak ofset baskı yapılmaktadır. Fazla adetli olursa ve toplu olarak basılırsa, maliyetleri daha düşüktür olacaktır. etiketlerin uzun ömürlü olması için selefon uygulanmalıdır. Serigraf baskılı etiketler ise Dış ortamlarda mümkün olduğunca kullanım imkanı vermektedir. Damla etiketlere Baskı yapıldıktan sonra, şeffaf kimyasal ile damla şekli verilmektedir. Tüm ortamlara dayanıklı olan damla etiketler her ortamda kullanılabilir. İstediğiniz her şekilde özel kesimli kare ve dikdörtgen, oval ve yuvarlak kesimli etiket kesimi yapılabilmektedir. Etiketler özelliklerine göre iç ortam ve dış ortamda kullanılabilir. fazla adet basılırsa birim maliyetleri azalacaktır. tüm etiketler ofset baskı ile üretilmektedir. En fazla kuşe kağıt kullanılır. Kağıt etiketler genelde 90 gr parlak kuşeden üretilmektedir. Etiket baskısı öncesinde tasarımları yapılır ve bilgisayar üzerinde ölçülendirilir. daha sonra, kağıda karar verilerek ofset baskı yapılır. Etiket basıldıktan sonra kesimi yapılır.