El İlanı

El ilanı genelde tek sayfalık reklam ürünleridir. El ilanı firmayı değil de bir reklamı ve kampanyayı duyurmak için hazırlanır veya El ilanının amacı bir ürün hakkında bilgi vermektir. Bu sebeple tek sayfalı olarak basılır Ölçü olarak A5,A7 veya A6 en kullanışlı olanlarıdır. el ilanı Tasarım olarak sade bir tasarıma sahip olması gerekir. çünkü el ilanı nın amacı sadece bir kampanya tanıtmaktır.
Tanıtılacak kampanya ne kadar buyuk puntolarla ve buyuk görsellerle sade olacak şekilde tasarlanırsa o kadar etkili olur. El ilanı reklamı için geri dönüşlerde en önemli olan şey el ilanı nın tasarımıdır
El ilanı için sade ve etkili bir tasarımı yanında kaliteli bir el ilanı baskısı yapılırsa ve baskı adedi de yüksek olursa, çok uygun bir fiyata çok etkili bir reklam yapılmış olur.

El ilanı baskısı yapan matbaa nın el ilanı tasarımı için de size destek vermesi gereklidir. el ilanı baskısı ne kadar kaliteli olursa olsun tasarım da profesyonellik ve sadelik yoksa yapılan reklamdan alınacak olan geri dönüş en aza inecektir. El ilanları gündelik yaşantımızda karşılaştıgımız reklam tanıtım ürünüdür.
Bir ürünü veya kampanyanızı tanıtmanın en ekonomik yoludur el ilanı dır. Çift taraflı veya tek taraflı olarak baskı yapılabilmektedir Genellikle kağıt gramajı olarak 115 gr. tercih edilir Reklamınızın daha etkili olması için 130,150 hatta 170 gr. kuşe kağıt bile kullanılmalıdır. kullanılan kağıt gramajı ne kadar artarsa el ilanı reklamınızdan alacağınız geri dönüş o kadar fazla olacaktır çünkü el ilanı için kullanılan kağıt gramajı reklamınızın kalite algısını etkileyecektir.