Cepli Dosya

cepli dosya kurumsal kimliğinizi yansıtan profesyonelliğinizi ortaya koyan müşterilerinizin gözünde kurumsal imajınızı destekleyen en önemli baskı mataryellerindendir. genelde cepli dosya veya sunum dosyası olarak bilinirler kullanım amacı ise müşterilerinize yaptığınız sunumları sırasında diğer baskı mataryellerinizi içine ekleyeceğiniz bir taşıyıcı görevidir. cepli dosya aslında diğer kurumsal kimlik ürünleriniz için bir taşıyıcı kılıf görevi görmektedir taşıyıcı kılıfınız da kurumsal kimliğinize uygun olmalıdır.

cepli dosyaların içine antetli kağıt bloknot broşür cd kabı gibi mataryeller koyulur. cep kısmındaki kesikli bölüme ise kartvizitiniz eklenir. cepli dosya baskısı en ince olarak 350 gr kağıda yapılmalıdır. piyasada 250 gr için üretim de yapılmaktadır 250 gr biraz ince olacağı için kurumsal kimşiğinizi zedeleyebilir.
fakat uygun fiyat/performans düşünen müşteriler için çok da önemlideğildir. cep kısmı iki şekilde üretilir.
birincisi tek tarafı yapıştırma cep diğeri ise komple ayrı olarak üretilen dosye cebinin yapıştırılması dır. cepli dosya baskısı için ekstra olarak lak uygulaması da yapılabilmektedir.